Yönetim Kurulu Başkanı

35 . Meslek Yılında Yrd. Doç. Dr. Emin ERDEM

Şirketimizin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emin ERDEM, 1982 yılında jeoloji mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra, 1983 yılında tescilli Jeoloji Mühendisliği bürosunu açarak, Ankara’nın doğusunda bir ilki gerçekleştirmiştir.

Meslek hayatına 1985 yılından itibaren Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde akademisyen olarak devam etmiş ve 25 yılı aşkın süreyle öğretim üyeliği yapmıştır.

Görevi süresince çok sayıda doktora ve master öğrencisi yetiştirmiş, yurt içinde ve yurt dışında bilimsel çalışması yayınlanmış; doktora ve yüksek lisans derslerinin yanı sıra uzun süre Sondaj Tekniği, Arazi Uygulama Teknikleri, Mineraloji, Petrografi ve bunların laboratuar derslerini vermiştir.

Yrd. Doç. Dr. Emin ERDEM yönetiminde hızla gelişerek büyüyen EMERSON MÜHENDİSLİK, imza attığı pek çok büyük ve önemli projeye rağmen, henüz yolun başındaymış gibi geleceğe hazırlanarak, Türkiye’nin yarınlarına damgasını vuran öncü kuruluşlardan biri olmayı kendisine misyon edinmiştir.